Wyprawa do bajkowego świata

Wyprawa do bajkowego świata - Pacanów- Czy Koziołek Matołek dotarł do Pacanowa i czy został podkuty? – odpowiedzi na te pytania oraz tysiąc wrażeń przywieźli  mali (i nie tylko) klubowicze z podróży do Pacanowa.  Na wycieczce do Europejskiej Stolicy Bajek, 20 lipca, udało się spotkać  Koziołka Matołka i wielu innych bohaterów z bajek.

Pacanów, miasteczko położone w województwie świętokrzyskim, ok. 200 km od nas, to  wyjątkowe i niezwykłe miejsce, a to za sprawą sympatycznego Koziołka Matołka, dzięki któremu zostało mianowane stolicą bajki.  Już sam widok obiektu, w którym mieści się Centrum sprawia, że można spodziewać nie lada atrakcji. Od pierwszej chwili  ma się wrażenie, że przebywa się w innym świecie. Po założeniu bucików krasnali, zmniejszeni do ich rozmiarów udaliśmy się w podróż do krainy, po której przewodnikiem dla jednaj grupy był Czerwony Kapturek a dla drugiej Królewna Śnieżka. Od wejścia w Mysią Dziurę aż do tajemniczej Skarbnicy Bajek ze szklanymi kulami, na końcu trasy doświadczyliśmy tyle wrażeń, że trudno je opisać. Podróżowaliśmy Baśniowym Pociągiem, trafiliśmy do Czarodziejskiego Ogrodu i na Ptasi Taras, przeszliśmy przez Zaczarowaną Bramę, mijaliśmy różne krainy geograficzne Europy z dziwnymi żyjącymi tam baśniowymi stworami. Na koniec podróży po bajkowym świecie zrelaksowaliśmy się w otaczającym budynek ogrodzie, z mnóstwem zakamarków, altanek, drewnianych mostków wśród różnorodnej roślinności. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, zatrzymując się na posiłek i odpoczynek na pikniku pod dębami.
Nasza podróż w poszukiwaniu Koziołka Matołka była fantastycznym wydarzeniem. Atmosfera w grupie, zachowanie dzieci, wzajemne relacje – wszystko sprawiło, że jeszcze długo, długo pozostanie ciepłe wspomnienie o niej.  A obawy, jak zniosą maluchy pokonanie jednego dnia 400 km w tropikalnym upale, okazały się zbędne – dorośli mieli większy problem…  • Drukuj