Pasowanie na Czytelnika
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
- Opublikowano: czwartek, 28, maj 2026 08:36
- Odsłony: 149
Dnia 27 maja 2026 roku w sali dla dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej w Uchaniach odbyło się „Pasowanie na Czytelnika” uczniów klas pierwszych z terenu Gminy Uchanie. Do pasowania na czytelnika przystąpiło łącznie trzydzieści dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Teratyna.
Dzieci za nim przystąpiły do pasowania zdały egzamin wiedzy o bibliotece i bajkach.
Aktu Pasowania na Czytelnika dokonała Pani Honorata Stopa - Dyrektor GBP. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominek w postaci książki i łamigłówki oraz pamiątkową zakładkę "Pasowanie na Czytelnika", które wręczały Panie Ewa Piętal, Elżbieta Lachowska, Marzena Strycharczuk nauczyciele ze szkół. Słodki poczęstunek oraz upominki zostały ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Uchaniach. Na zakończenie pięknej uroczystości wycieczka do Izby Pamięci Gminy Uchanie, która znajduje się przy Bibliotece w Uchaniach.
Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Teratynie
Zdjęcia:
